Let op: om deze website goed te kunnen gebruiken is het noodzakelijk om Cookies aan te zetten. Meer informatie...

Lutheranen in de lage landen

Titel : Lutheranen in de lage landen
Auteur(s) :
EAN : 9789023926184
Uitgever : Boekencentrum
Prijs : € 24,99
Beschikbaar
Alphen : Voorraad in de winkel onbekend
Den Haag : Voorraad in de winkel onbekend
Zoetermeer : Voorraad in de winkel onbekend
Lutheranen in de lage landen
(Geen beoordelingen)
Delen:
Beschrijving

Dit rijk geïllustreerde standaardwerk beschrijft de fascinerende geschiedenis van de Lutheranen in de context van de steeds veranderende politieke en economische werkelijkheid in de Lage Landen.

In het begin van de zestiende eeuw lag de naam van Luther bij velen op de lippen. Waarom dan toch geen lutherse Reformatie in de Nederlanden? Op deze en andere vragen gaat dit kloeke handboek in.

Na de verovering van Antwerpen, het 'Wittenberg aan de Schelde', in 1585 trokken veel lutheranen naar de Noordelijke Nederlanden. Tot het einde van de achttiende eeuw namen de lutherse gemeenten door immigratie vanuit Duitsland en ook Scandinavië toe in aantal en omvang. Aanvankelijk werden hun samenkomsten verboden, maar in de loop van de zeventiende eeuw werden de belijders van de Augsburgse confessie vrijwel overal gedoogd.
In de negentiende en twintigste eeuw emancipeerden en integreerden lutheranen in de Nederlandse samenleving. Dit standaardwerk beschrijft hun wel en wee in de context van de steeds veranderende politieke en economische werkelijkheid.

Productspecificaties
EAN : 9789023926184
Taal : Nederlands
Onderwerp : Kerk- en dogmengeschiedenis
Uitgever : Boekencentrum
Verschenen : April 2011
Uitvoering : Gebonden
Conditie : Nieuw
Pagina's : 800
Gewicht : 50 gram
Velden met een * zijn verplicht