Let op: om deze website goed te kunnen gebruiken is het noodzakelijk om Cookies aan te zetten. Meer informatie...

Het schoentje van Rosie

Titel : Het schoentje van Rosie
Auteur(s) : Sexton, Sue Reid
EAN : 9789023996903
Uitgever : Mozaïek
Prijs : € 20,99
Beschikbaar
Alphen : Voorraad in de winkel onbekend
Den Haag : Voorraad in de winkel onbekend
Leiden : Voorraad in de winkel onbekend
Zoetermeer : Voorraad in de winkel onbekend
Het schoentje van Rosie
(1 beoordeling)
Delen:

Ook verkrijgbaar als:
Beschrijving

Negen jaar is Lenny Gillespie als het bombardement begint op Clydebank, een industriestadje bij Glasgow.

Het is maart 1941. Om haar heen storten gebouwen in, en steeds weer klinkt het fluitende geluid van een nieuwe bom - maar Lenny wil niet in de schuilkelder, ze moet haar kleine zusje zoeken. Een oude buurman ontfermt zich over haar. Hij voert haar weg uit het brandende, verwoeste Clydebank en neemt haar mee naar de heuvels.

Daar zijn ze veilig. Maar haar zusje is daar niet! En Lenny had op haar moeten passen… Dan neemt Lenny een dapper maar gevaarlijk besluit.

Overwegingen:

* Hartverscheurend oorlogsverhaal
* Tegelijk een hoopvol relaas vol milde humor en levenslust
* Verrassend perspectief van een negenjarig kind
* Zo invoelbaar en realistisch beschreven dat je er zelf bij lijkt te zijn

SUE REID SEXTON woont in Glasgow, en werkte daar onder oorlogsveteranen en andere getraumatiseerden. Het schoentje van Mavis is haar debuutroman

Productspecificaties
EAN : 9789023996903
Auteur(s) : Sexton, Sue Reid
Taal : Nederlands
Onderwerp : Historische roman (populair)
Thema : Historische fictie
Uitgever : Mozaïek
Verschenen : Oktober 2016
Druk : 1
Uitvoering : Paperback
Conditie : Nieuw
Pagina's : 388
Afmetingen : 216 x 135 x 37 mm
Gewicht : 547 gram
Velden met een * zijn verplicht
Een kind wat door trauma´s heen groeit
Recensie door: G. Verhoef

Een bijzonder boek over wat oorlogstrauma's doen met kinderen en hoe gewone mensen daar op moeten/kunnen reageren. Het verhaal speelt zich af in 1941 in een klein voorstadje van Glasgow. Een meisjes van 9 jaar ziet dingen gebeuren die ze nooit had moeten zien. Ondanks alles start ze een overlevingstocht. Met groot invoelingsvermogen beschrijft de auteur vanuit het perspectief van de 9 jarige Lenny een wereld waarin alles op z'n kop staat. Tot het einde toe een heel geloofwaardig boek. Daarom een uitzonderlijke 5 sterren waardering. Voor de liefhebbers van Ann Tatlock en Chris Fabry