Let op: om deze website goed te kunnen gebruiken is het noodzakelijk om Cookies aan te zetten. Meer informatie...

C.S. Lewis

Online boeken kopen van C.S. Lewis doet u eenvoudig bij de christelijke webshop van Ichthusboekhandel.nl

De boeken van én over C.S. Lewis ontdekken, inzien of online kopen? Dat doet u bij Ichthusboekhandel.nl, de plek voor een actueel en relevant online aanbod van de apologetische boeken, essays en bijzondere verhalen van Clive Staples Lewis.

Clive Staples Lewis, vooral bekend als C.S. Lewis (1898 – 1963) was een in Ierland geboren Brits schrijver, letterkundige en bekende christelijk apologeet. Hij liet in zijn boeken een grote apologetische nalatenschap achter. Nog steeds ontdekken wereldwijd (jonge) mensen zijn actuele zeggingskracht. Heel veel van zijn boeken beleven vele herdrukken. Daar hoort Onversneden christendom (Mere Christianity) bij, maar ook "Brieven uit de Hel" (Screwtape letters) en niet te vergeten zijn fantasyserie "de Narnia Kronieken".

Deze pagina over C.S. Lewis geeft een actueel overzicht van relevante boeken door én over Lewis die u eenvoudig online kan bestellen bij de webshop van Ichthusboekhandel.nl of kopen in één van de Ichthusboekwinkels in Alphen aan den Rijn, den Haag of Zoetermeer. Snelle levering.

Het probleem van het lijden

C.S. Lewis gaat in het boek Het probleem van het lijden diep in op de hele lastige vraag van het waarom van het lijden als er een goede God is. 'Waar zijn individuen anders voor geschapen dan opdat God, die allen oneindig liefheeft, elk van hen verschillend liefheeft.' (C.S. Lewis)

Al eeuwenlang worstelen christenen met de vraag: Als God goed en almachtig is, waarom staat Hij dan toe dat mensen moeten lijden? C.S. Lewis, de grootste apologeet van het christelijk geloof in de twintigste eeuw, probeert in dit boek helderheid te verschaffen in deze ingewikkelde problematiek.

Lewis blijft niet steken in een abstracte theologische uiteenzetting, maar maakt het Bijbelse verhaal op een persoonlijke manier tot een prachtig geschenk.

Meer boeken van C.S. Lewis treft u hier: -->

Het probleem van het lijden Lewis, C.S.
€ 18,99
voorraad onbekend
De Kronieken van Narnia

Nu 'De Kronieken van Narnia' van C.S. Lewis in een prachtige uitgave van alle 7 delen Narnia-delen in 1 boek.

Al meer dan vijftig jaar heeft het land van Narnia miljoenen lezers over de hele wereld in zijn macht. Het is een magisch land, waar de bomen en dieren kunnen spreken.

Regelmatig vinden er veldslagen plaats tussen reuzen, centauren, dwergen en faunen. De goede kant wordt in de strijd meerdere malen bijgestaan door de vier Pevensie-kinderen. En natuurlijk de machtige leeuw Aslan, wiens kracht bijna oneindig lijkt...

Dit najaar is het vijftig jaar geleden dat C.S. Lewis overleed. De media zullen hier uitgebreid aandacht aan schenken. In dit gedenkjaar verschijnt ook een fraaie cassette met Lewis populairste serie over Narnia in een luxe uitvoering.

De Kronieken van Narnia Lewis, C.S.
€ 39,99
voorraad onbekend
De wereld achter de kastdeur (Narnia 2)

In de spannende en prachtige kinderboekenklassieker 'De wereld achter de kastdeur' (eerder verschenen als 'Het betoverde land achter de kleerkast') van C.S. Lewis staat het welbekende avontuur van de vier kinderen Pieter, Suze, Edmond en Lucy Pevensie op het punt van beginnen.

Reis mee naar het betoverde land achter de kleerkast en ga opnieuw op verkenning door het prachtige Narnia, nu in een sprankelende, nieuwe vertaling van Imme Dros, die weer generaties aan lezers zal weten te betoveren!

Als Pieter, Suze, Edmond en Lucy uit logeren gaan in het geheimzinnige, grote huis van een oude professor, komen ze op een dag een oude kleerkast tegen in een lege kamer. Lucy verstopt zich in de kast, maar tot haar schrik zit er helemaal geen achterkant in de kast... Via de kleerkast belandt zij, en later ook haar broers en zus, in het wonderlijke land Narnia, waar een strijd gaande is tussen de machtige leeuw Aslan en de boosaardige Witte Heks.

Deel 2 (De wereld achter de kastdeur), 4 (Prins Caspian) en 5 (De reis naar het Morgenland) zijn de bekendste en meest gelezen Narnia verhalen, en vormen een trilogie binnen De Kronieken van Narnia.

Voor kinderen vanaf 10 jaar.

De wereld achter de kastdeur (Narnia 2) Lewis, C.S.
€ 17,99
voorraad onbekend
Het paard en zijn jongen (Narnia 3)

In de bekende serie de Kronieken van Narnia door C.S. Lewis is deel 3 het boek: Het paard en zijn jongen.

Het is een grote verrassing voor Shasta om te ontdekken dat hij niet de zoon is van Arshiesh de visser. Dan ontmoet hij Brie, het sprekende paard. Ze komen terecht in de avonturen die hij zich zelfs in zijn wildste dromen niet had kunnen indenken. Samen vluchten ze naar Narnia, waar Peter als Hoge Koning regeert.

Het is een lange reis, eerst naar de hoofdstad van Calormen en daarna door de woestijn en over de bergen. Hun achtervolgers zitten hen op de hielen en ze worden bedreigd door wilde dieren. En kunnen ze het meisje Aravis, dat met hen meereist, werkelijk vertrouwen? Als Narnia eindelijk in zicht komt, weet Shasta dat hij zijn angst moet overwinnen. Want ook Narnia is in groot gevaar...

Voor kinderen vanaf 10 jaar.

Het paard en zijn jongen (Narnia 3) Lewis, C.S.
€ 17,99
voorraad onbekend
De reis naar het Morgenland (Narnia 5)

Keer terug naar Narnia in deze prachtige nieuwe vertaling van het welbekende verhaal 'De reis naar het Morgenland' van C.S. Lewis! Edmond en Lucy vinden het maar niets dat ze in de zomervakantie bij hun vervelende neef Justus moeten logeren, maar het is niet anders.

Op een dag zitten ze verveeld naar het schilderij van een schip te kijken, als het schilderij plotseling tot leven komt. In een flits verdwijnt de lijst van het schilderij en liggen de drie kinderen in de golven. Ze klimmen aan boord van het schip en worden daar begroet door hun oude vriend Caspian. Ze zijn weer terug in Narnia! Daar zullen ze koning Caspian helpen om zeven vrienden van zijn vader te vinden. Vrienden die lang geleden een verre reis maakten naar de Eenzame Eilanden en van wie nooit meer iets is gehoord...

Reis mee naar het magische koninkrijk Narnia. Nu in een sprankelende, nieuwe vertaling van Imme Dros, die weer generaties aan lezers zal weten te boeien!

Deel 2 (De wereld achter de kastdeur), 4 (Prins Caspian) en 5 (De reis naar het Morgenland) zijn de bekendste en meest gelezen Narnia verhalen, en vormen een trilogie binnen De Kronieken van Narnia. 'De reis naar het Morgenland' (eerder verschenen onder de titel 'De reis van het drakenschip') is het vijfde deel in de Narnia-serie en volgt op 'Prins Caspian'.

Voor kinderen vanaf 10 jaar. Lees de Kronieken van Narnia, sprankelend vertaald door Imme Dros!

De reis naar het Morgenland (Narnia 5) Lewis, C.S.; Dros, Imme
€ 17,99
voorraad onbekend
Verdriet, dood en geloof / druk 8

Met het boek Verdriet, dood en geloof schreef C.S. Lewis een essay voor zichzelf na het overlijden van zijn vrouw. Als zijn vrouw door kanker wordt getroffen maakt hij notities over hetgeen hij voelt en denkt om zich tegen de chaos van gevoelens en angsten en overwegingen te beschermen. Zijn analyse is onbarmhartig scherp, intelligent, diep menselijk en, hoe vertwijfeld vaak, nochtans van een ongewone vroomheid.

Verdriet, dood en geloof verscheen in Engeland onder de titel 'A Grief Observed' in 1961onder het pseudoniem N.W. Clerk. Het boek werd ook in Nederland opgemerkt en door H.M. van Randwijk vertaald. Die beschouwde het als een van de vijf mooiste boeken die hij ooit gelezen had. Dat C.S. Lewis de auteur was werd pas na diens overlijden in 1963 bekend.

Clive Staples Lewis, vooral bekend als C.S. Lewis (1898 – 1963) was een in Ierland geboren Brits schrijver, letterkundige en bekende christelijk apologeet. Hij liet in zijn boeken een grote apologetische nalatenschap achter. Nog steeds ontdekken wereldwijd (jonge) mensen zijn actuele zeggingskracht. Heel veel van zijn boeken beleven vele herdrukken.

Verdriet, dood en geloof / druk 8 Lewis, C.S.
€ 9,95
voorraad onbekend
De vier liefdes / druk 6

In het boek "De vier liefdes" van C.S. Lewis staat de liefde centraal, in zijn veelzijdige verschijningen. C.S. Lewis, apologetisch auteur onderscheidt vier vormen, nml. Genegenheid, Vriendschap, Eros en Caritas. Daarin kijkt hij naar wat de Bijbel daar over zegt en wat de klassieken beschreven.

Zeer herkenbaar beschrijft hij de ervaringen van ons allen. Hij geeft aan hoe de verschillende gedaantes van de liefde door elkaar heen lopen, elkaar kunnen versterken maar ook in de weg zitten. En hij gaat diep en diepzinnig in op de verhouding tussen menselijke en goddelijke liefde.

Meer boeken van C.S. Lewis -->

De vier liefdes / druk 6 Lewis, C.S.
€ 13,50
voorraad onbekend
De tijdloze kern

Dit nieuwe boek van C.S. Lewis bevat essays die verschenen tussen 1939 en 1963.

C.S. Lewis (1898-1963) was één van de meest invloedrijkste schrijvers van de 20e eeuw.

De tijdloze kern Lewis, C.S.
€ 10,-
voorraad onbekend
Verrast door vreugde / druk 4

[b]Over C.S. Lewis (1898-1963) zijn al heel wat boeken verschenen, maar het boeiendste boek blijft nog altijd dat van zijn eigen hand: Surprised by Joy. Daarbij gaat het hem met name om de weg naar het christelijk geloof die hij is gegaan. Om zijn eigen visie kan natuurlijk niemand heen. Bovendien schrijft Lewis zelf nog altijd boeiender dan bijna iedereen die óver hem schrijft. [/b.

Het boek verscheen voor het eerst in 1955 en was vooral bedoeld als antwoord op de vraag aan C.S. Lewis hoe hij van atheïst in een christen veranderd was. Natuurlijk werd het meer dan een autobiografisch bekeringsverhaal. De barre toestanden aan Lewis' eerste kostschool, een tragikomisch generatieconflict, zijn fascinerende privé-leraar Kirkpatrick en een reeks extatische gelukservaringen zijn elk voor zich al goed voor onvergetelijke passages.

Meer boeken van C.S. Lewis -->

Verrast door vreugde / druk 4 Lewis, C.S.
€ 17,50
voorraad onbekend
C.S. Lewis

November 2013 was het precies 50 jaar geleden dat C.S. Lewis stierf. Ter gelegenheid van deze herdenking van zijn sterfjaar verscheen toen in het Nederlands de biografie zoals Alister Mcgrath die samenstelde.

C.S. Lewis was excentriek, een onwillige profeet, een genie, maar ook een mens.

In deze biografie gaat Allister Mcgrath op zoek naar de betekenis van de nalatenschap van Lewis, komen allerlei onbekende verhalen aan bod en wordt ook inzicht gegeven in zijn vriendschap met o.a. Tolkien.

Deze biografie is vertaald door Mevr. M. Visser-Slofstra.

Speciaal voor wie alles wil weten over C.S. Lewis.

C.S. Lewis McGrath, Alister
€ 16,95
voorraad onbekend
Afschaffing van de mens

Het boek De afschaffing van de mens is in 1943 geschreven door C.S. Lewis en richt zich tegen de tijdgeest. Ht hoofdthema gaat over de universele orde in Gods schepping als grondslag voor normen en waarden. In De afschaffing van de mens zien wij C.S. Lewis in de rol van een strijdlustige, gevierde en verguisde intellectueel die met grote kracht van woorden de tijdgeest verjaagt.

Opmerkelijk genoeg is deze cultuurkritiek uit 1943 meer dan een 75 jaar na dato juist nu nog steeds actueel. Het boekje bestaat uit drie lezingen die Lewis in februari 1943 op drie achtereenvolgende avonden aan de universiteit van Durham heeft gegeven.

Hij bestrijdt daarin de opvatting dat waarden alleen maar op subjectieve gevoelens berusten. Hij toont aan dat het denkbeeld dat normen en waarden geheel uit het verschijnsel mens te verklaren zijn, op onoverkomelijke bezwaren stuit, zowel op praktische als theoretische. Het schept "mensen zonder hart". Deze bestrijding mondt uit in de stelling dat waarden geen conclusies, maar premissen of axioma's zijn.

Daarmee bedoelt Lewis het absolute besef van goed en kwaad dat ieder mens aangeboren is en daarom niet alleen in de Bijbel is neergeslagen, maar ook te vinden is bij de oude Grieken, Romeinen, Egyptenaren, Babyloniërs en Chinezen, bij de Noormannen, de indianen en de Australische aborigines. In een bijlage geeft Lewis een reeks voorbeelden.

Afschaffing van de mens Lewis, C.S.
€ 21,99
voorraad onbekend
Met reden geloven / druk 1

Met reden geloven is een apologetisch boek van C.S. Lewis. De belangstelling voor C.S. Lewis is groter dan die lange tijd was. De verklaring daarvan is deels te zoeken in de verfilmingen eind vorige eeuw van het leven van deze Engelse literatuur-wetenschapper, schrijver van geliefde kinderboeken en apologeet van het christelijke geloof.

De verfilming van The Lion, the Witch and the Wardrobe door Walt Disney zal de belangstelling ook het eerste decennium van de 21e eeuw zeker niet minder doen worden.

Met reden geloven is een unieke bloemlezing van Lewis' werk die met name zijn apologetische teksten belicht. Door het 'running commentary' bij de met zorg gekozen fragmenten wordt de lezer in korte tijd bekendgemaakt met kernthema's uit het denken van deze invloedrijke schrijver. Het nodigt uit tot meer... Gelukkig is Lewis' werk goed verkrijgbaar. Ook in het Nederlandse taalgebied.

Lewis is voor veel christenen en inspirator en gids - dit boek is een goede wegwijzer in zijn werk

Met reden geloven / druk 1 Lewis, C.S.
€ 19,99
voorraad onbekend
Herbetovering

Na de twee vorige titels van de grote C. S. Lewis (1898-1963) is deze nieuwe Nederlandse bundel Herbetovering met een aantal verspreide stukken niet slechts meer van hetzelfde , wat op zich zelf al verheugend genoeg zou zijn. De twintig stukken in 'Herbetovering' zijn merendeels aan kranten en tijdschriften ontleend. Ze gaan dan ook directer en duidelijker in op de actualiteit van Lewis' dagen. Dit lijkt een recept voor veroudering.

Het bijzondere is dat Lewis nergens zo consequent actueel voor onze tijd blijkt te zijn als hier. Soms is het bijvoorbeeld alsof hij, rond het einde van de Tweede Wereldoorlog, de vroeg-eenentwintigste-eeuwse crisis van de moderne democratische rechtsstaat in enkele woorden tot op het bot analyseert op de priemend-bescheiden manier, kort door de bocht en toch o zo verstandig en subtiel, waar hij patent op had. Suggesties voor herstel doet hij ook.

Eén stuk, 'Een kerstpreek voor heidenen', werd tijdens de voorbereiding van deze Nederlandse bundel aan de vergetelheid ontrukt en in 2017 voor het eerst opnieuw in het Engels gepubliceerd. Het bleek perfect in deze verzameling te passen, dus hebben we het graag meegenomen.

Die vorige twee bundels waren 'De zeebries der eeuwen' (2013) en 'De tijdloze kern' (2016).

Stefan Paas, Theoloog des Vaderlands 2018-2019, schreef een aanbevelend woord vooraf.

VERTALING: Arend Smilde

C.S. Lewis was een van de invloedrijkste schrijvers van de twintigste eeuw. Deze teksten verschijnen voor het eerst in Nederlandse vertaling

Herbetovering Lewis, C S
€ 14,95
voorraad onbekend
Christelijk leven

In het boekje Christelijk leven laat C.S. Lewis zien wat het christelijk geloof behelst en wat de gevolgen zijn voor een christelijke levensstijl. Oorspronkelijk verschenen deze radiolezingen in het boek Christelijke levenshouding. Later verschenen zij (ook) als onderdeel in het boek Onversneden christendom.

C.S. Lewis kan als geen ander uitleggen wat de kern is van het christelijk geloof en wat het betekent om christen te zijn in het alledaagse leven. Hij weet daarbij als geen ander de hoofd- en bijzaken van elkaar te onderscheiden. Lewis' teksten weten daarom nog steeds te overtuigen.

Clive Staples Lewis, vooral bekend als C.S. Lewis (1898 – 1963) was een in Ierland geboren Brits schrijver, letterkundige en bekende christelijk apologeet. Hij liet in zijn boeken een grote apologetische nalatenschap achter. Nog steeds ontdekken wereldwijd (jonge) mensen zijn actuele zeggingskracht. Heel veel van zijn boeken beleven vele herdrukken.

Christelijk leven Lewis, C.S.
€ 17,99
voorraad onbekend