Let op: om deze website goed te kunnen gebruiken is het noodzakelijk om Cookies aan te zetten. Meer informatie...

Prediker van het Koninkrijk der hemelen

Titel : Prediker van het Koninkrijk der hemelen
Auteur(s) : C. Hoogendoorn
EAN : 9789087185138
Uitgever : de Banier Boeken
Prijs : € 14,95
Beschikbaar
Alphen : Voorraad in de winkel onbekend
Zoetermeer : Voorraad in de winkel onbekend
Prediker van het Koninkrijk der hemelen
(Geen beoordelingen)
Delen:
Beschrijving

De hervormd-gereformeerde dr. Izaäk Boot viel niet in een hokje te plaatsen. Enerzijds was hij klassiek gereformeerd en gehecht aan de traditionele liturgie. Tegelijk had hij door zijn onafhankelijkheid oog voor bijzondere aspecten van de Bijbel, zoals dierenwelzijn. Dat maakte hem, in combinatie met zijn brede tekstkeuze, tot een predikant met unieke trekken. Katholiek en origineel.
Hoewel de studeerkamer hem lief was, had hij tevens belangstelling voor de wereld om hem heen. Ook was niets menselijks hem vreemd. Wie was deze gepromoveerde predikant, die negen talen beheerste en toch de taal van de gewone mens sprak? Wat bracht hem ertoe dominee te worden? Hoe ervoer hij zijn ambtelijke loopbaan?
Deze biografie geeft een beeld van een man die velen raakte door zijn prediking, maar zelden iets van zijn eigen innerlijk blootgaf. Tegelijk met de publicatie van dit boek verschijnt de website www.hetkoninkrijkderhemelen.nl, waarop zo'n 550 preken van Boot zijn te beluisteren en te downloaden.

De auteur, drs. C. Hoogendoorn (1943), van oorsprong informaticus, was jarenlang bestuurder in de gezondheidszorg. Daarnaast was hij actief in kerkenwerk. Vanaf 1970 leerde hij dr. Boot kennen als prediker. Dat inspireerde hem tot het realiseren van deze biografie en een website met preken van Boot.

Productspecificaties
EAN : 9789087185138
Auteur(s) : C. Hoogendoorn
Taal : Nederlands
Onderwerp : Waargebeurde verhalen
Uitgever : de Banier Boeken
Verschenen : Februari 2021
Uitvoering : E-boek
Conditie : Nieuw
Pagina's : 296
Gewicht : 50 gram
Velden met een * zijn verplicht