Het goede leven is een boek van James Bryan Smith en gaat over op Jezus lijken in woord en daad. Het is het tweede deel in de serie Worden als Jezus.
'Ik heb nog nooit iemand ontmoet die zijn of haar leven wenste te vergooien. We willen allemaal gelukkig zijn, en het liefst willen we dat 24/7.'
Geluk. Iedereen streeft ernaar. Iedereen heeft er een andere definitie van. En iedereen weet dat het in dit leven kwetsbaar is; zo is het er, en zo ben je het kwijt. De wereld om ons heen biedt ons allerlei opties om ons geluk te zoeken buiten onszelf. De spirituele wereld biedt allerlei kansen om het geluk juist in onszelf te vinden, bij onszelf ook. Een goed leven en geluk lijken onlosmakelijk verbonden, maar hoe kom je daar waar je beiden vindt?
Jezus Christus biedt ons in de Bergrede Zijn definitie van geluk. Hij gebruikt heel andere woorden en beelden dan wij waarschijnlijk zelf zouden kiezen. Geluk vind je als je 'arm van geest' bent, 'treurt', 'zachtmoedig bent', 'hongert en dorst naar gerechtigheid', 'barmhartig bent' en 'rein van hart'. Gelukkig zijn zij die 'vredestichten', en zij die 'vervolgd worden om de gerechtigheid' of 'omwille van Mij'. Met Zijn woorden maakt Hij duidelijk dat we geluk eerst en vooral bij Hem vinden.In Het goede leven volgt James Bryan Smith de definities van geluk die Jezus geeft en stelt hij deze definities tegenover de valse bronnen van geluk waar wij vaak uit putten. Laat je in dit boek meenemen naar waarachtig geluk en het werkelijk goede leven!
Het goede leven is het tweede deel in de serie Worden als Jezus. De serie bestaat uit de delen God is goed (deel 1), Het goede leven (deel 2) en Goed gezelschap (deel 3). Dat laatste deel hopen we in de toekomst leverbaar te hebben bij Ichthusboekhandel.nl.
James Bryan Smith (Jim) is professor in de theologie aan de Friends University in Wichita, in de staat Kansas.
In 1988 zei zijn vriend en mentor Richard Foster tegen hem: 'Jim, ik ga een nieuw werkterrein in Gods Koninkrijk ontginnen. Het is tijd dat de muren tussen de verschillende denominaties worden geslecht. De kerk moet beter worden in haar belangrijkste taak - discipelen maken. En mensen moeten leren hoe ze zich kunnen trainen in een geestelijk leven, niet alleen persoonlijk, maar ook in groepsverband. We moeten de kerk van vandaag helpen om in verbinding te blijven staan met de kerk van vroeger. Ik wil jou vragen of je mij wilt helpen om dat op te zetten en te leiden.' Jim zei ja. Dat betekende het begin van een nieuwe bediening: Renovare. Jim is een van de oprichters.
Renovare helpt mensen en kerken om opnieuw te ontdekken hoe je je kunt oefenen in een geestelijk leven, om zo steeds meer op Jezus te gaan lijken. De boeken die Jim schreef, heeft hij in samenwerking met deze organisatie gedaan.
Jim en zijn vrouw horen bij de United Methodist Church, en wonen in Wichita, Kansas. Ze hebben twee kinderen.