Let op: om deze website goed te kunnen gebruiken is het noodzakelijk om Cookies aan te zetten. Meer informatie...

Cadeau opdragen kind

Op zoek online naar een cadeau voor het opdragen van een kind? In evangelische gemeenten en steeds vaker in kerken worden baby's opgedragen. Bij een dergelijke gelegenheid worden vaak gasten uitgenodigd en na afloop is er dan gelegenheid voor felicitaties en wordt er vaak ook een cadeau voor kind gegeven ter gelegenheid van het opdragen.

Opdragen betekent gewoonlijk dat er in de dienst een moment is, waarbij de ouders met hun kind(eren) naar voren komen, hen de betekenis van het opdragen wordt uitgelegd en gevraagd wordt hun kind op te voeden naar de richtlijnen van Gods woord en dat samen als gemeente van Christus.

U kunt heel veel vinden in de christelijke boekhandel, bij uitstek de plek voor goede cadeaus. Onderstaand een impressie van wat zoal gegeven worden. Vaak wordt gedacht aan Bijbelboekjes, kinderbijbels en er zijn leuke herinneringsboekjes voor het opdragen.

U bent online van harte welkom bij de webshop van Ichthusboekhandel.nl en uiteraard ook in de winkels in Alphen aan den Rijn en Zoetermeer. Wij helpen u graag met het uitzoeken van een cadeau voor het opdragen van een kind. Bij Ichthusboekhandel pakken we het leuk in.

God zorgt voor jou (Opdragen)

In God zorgt voor jou (opdragen) vind je teksten en verhalen van Marijke ten Cate en om voor te lezen aan de allerkleinsten. Door deze teksten heen laat je ze zien dat God voor hen zorgt.

Verhalen in het boekje zijn bijvoorbeeld het verhaal van Abraham en Gods beloften aan hem, Psalm 23 van David en gelijkenissen van Jezus. Ook kunnen ze leren dat Gods nieuwe wereld juist ook voor kinderen is. Verder staan er liedjes en versjes in, onder andere van Corien Oranje. De kleurrijke tekeningen van Marijke ten Cate maken het helemaal af en zijn lief en sprekend.

Dit is daarom een prachtig cadeau bij het opdragen van een kindje!

'Ik ben altijd ontroerd wanneer ten overstaan van de hele gemeente een kindje wordt opgedragen. Je staat er als gezin niet alleen voor, maar wordt gedragen door een gemeenschap. Dit boekje is een mooie reminder aan een belofte van hoop die je wilt uitspreken en wilt uitleven.'
Marijke ten Cate, illustrator God zorgt voor jou

Dit boekje is ook verkrijgbaar als cadeauversie voor bij een kinderdoop!.

God zorgt voor jou (Opdragen)
€ 12,95
voorraad onbekend
Hoera, je bent opgedragen!

In het cadeauboek 'Hoera, je bent opgedragen!' schrijft Alice Kremer over het opdragen van kinderen en hoe dit bijzondere moment een dagelijks terugkerende zegen mag worden.

Het opdragen van je kindje is een feestelijk en bijzonder moment vol zegen van God

Elk levensjaar, van 0 tot 12, wordt stilgestaan bij het opdragen, met een zegen, een gebed, een opdracht en een korte Bijbelstudie.

Met veel ruimte om foto's in te plakken en herinneringen in te vullen, waardoor dit prachtige boekje een mooi bewaaralbum en een herinneringsboek wordt voor later.

Hoera, je bent opgedragen! Alice Kremer
€ 18,99
voorraad onbekend
God houdt van jou

God houdt van jou is een vrolijke kartonboek en stimuleert de zintuigen van je jonge kind. Met stofjes om te voelen en luikjes om te openen! Voor peuters niets leukers om te doen.

De lieve tekst op rijm laat kinderen zien dat God houdt van dieren en mensen, hoe klein ze ook zijn.

Een leuk en mooi cadeautje bij geboorte, doop of opdragen.

God houdt van jou Sarah Vince
€ 10,99
voorraad onbekend
Ik ga slapen, ik ben moe zilver (per 2)

Muziekdoosje met de aloude tekst van het kindergebedje: ik ga slapen ik ben moe, Het muziekdoosje waarmee u vanaf het allereerste begin leert om te bidden voor het slapengaan.

Het melodietje met tekst is het meest oude en meest bekende slaapliedje van Nederland. Uzelf, uw ouders, uw grootouders en overgrootouders zijn hoogstwaarschijnlijk met dit gebedje in slaap gezongen. De tekst van het gebedje van vijf coupletten wordt met het speeldoosje meegeleverd.

Vanwege het feit dat het muziekdoosje niet door de brievenbus past, versturen we ze per twee stuks als een zogenaamd belstuk.

Project Slapend Rijk
Terwijl uw kindje waarschijnlijk heerlijk zal slapen bij het horen van dit prachtige en zo bekende melodietje van het liedje 'Ik ga slapen, ik ben moe', draagt u met de aankoop van dit speeldoosje bij aan verrijking van de omstandigheden van baby's en kinderen in Rusland. Negentig procent van de winst van Project Slapend Rijk wordt geschonken aan de Stichting Rusland Kinderhulp.
Voor meer info zie: www.projectslapendrijk.nl

Ik ga slapen, ik ben moe,
'k sluit mijn beide oogjes toe,
Here houd ook deze nacht,
over [naam] getrouw de wacht.

't Boze dat ik heb gedaan,
zie het Here toch niet aan.
Schoon mijn zonden vele zijn,
maak om Jezus wil mij rein.

Zorg voor d' arme kind'ren Heer,
en herstel de zieken weer.
Ja, voor alle kind'ren saam,
bid ik u in Jezus naam.

Sta mijn ouders trouw ter zij,
wees mijn vrienden ook nabij.
Geef ons allen nieuwe kracht,
door de rust van deze nacht.

Doe mij dankbaar en gezond,
opstaan in de morgenstond.
Als ik mijn oogjes open doe,
lacht Uw zon mij vrolijk toe.

Keer terug naar de startpagina

Ik ga slapen, ik ben moe zilver (per 2) Muziekdoosje gebedje
€ 31,80
voorraad onbekend
ik ga slapen, ik ben moe roze  (per 2)

Muziekdoosje met de melodie van het meest bekende slaapliedje van Nederland. Uzelf, uw ouders, uw grootouders en overgrootouders zijn hoogstwaarschijnlijk met dit gebedje in slaap gezongen. De tekst van het gebedje van vijf coupletten wordt met het speeldoosje meegeleverd.

Dit muziekdoosje wordt vaak als cadeau gegeven bij geboorte, doop of opdragen

Project Slapend Rijk
Terwijl uw kindje waarschijnlijk heerlijk zal slapen bij het horen van dit prachtige en zo bekende melodietje van het liedje 'Ik ga slapen, ik ben moe', draagt u met de aankoop van dit speeldoosje bij aan verrijking van de omstandigheden van baby's en kinderen in Rusland. Negentig procent van de winst van Project Slapend Rijk wordt geschonken aan de Stichting Rusland Kinderhulp.
Voor meer info zie: www.projectslapendrijk.nl

Ik ga slapen, ik ben moe,
'k sluit mijn beide oogjes toe,
Here houd ook deze nacht,
over [naam] getrouw de wacht.

't Boze dat ik heb gedaan,
zie het Here toch niet aan.
Schoon mijn zonden vele zijn,
maak om Jezus wil mij rein.

Zorg voor d' arme kind'ren Heer,
en herstel de zieken weer.
Ja, voor alle kind'ren saam,
bid ik u in Jezus naam.

Sta mijn ouders trouw ter zij,
wees mijn vrienden ook nabij.
Geef ons allen nieuwe kracht,
door de rust van deze nacht.

Doe mij dankbaar en gezond,
opstaan in de morgenstond.
Als ik mijn oogjes open doe,
lacht Uw zon mij vrolijk toe.

ik ga slapen, ik ben moe roze (per 2) Muziekdoosje gebedje
€ 31,80
voorraad onbekend
Hoger dan de blauwe luchten (per 2)

Muziekdoosje met het oude kinderliedje Hoger dan de blauwe luchten. Een heel bekend liedje wat gezongen wordt voor jonge kinderen.

Het muziekdoosje wordt geleverd met de tekst van het lied en verzonden per 2 stuks. Het is een bijzonder cadeau voor geboorte, doop of opdragen.

Hoger dan de blauwe luchten,
en de sterretjes van goud.
Woont de Vader in de hemel,
Die van al Zijn kind'ren houdt.

Ook voor zieke kind'ren zorgt Hij,
kent hun tranen en hun pijn.
Ja, voor grote en voor kleine,
wil de Heer' een Helper zijn.

Daarom vragen wij eerbiedig,
vouwen wij de handjes saam'.
Heer' die altijd naar ons luistert,
neem ook ons gebedje aan

Hoger dan de blauwe luchten (per 2) Muziekdoosje
€ 31,80
voorraad onbekend
Kinderzegening

Het B-boekje kinderzegening, van Anette Doggen, is een mooi cadeau bij het opdragen van een kind in de gemeente. Het helpt ook om aan kinderen uit te leggen wat de betekenis is van opdragen of het zegenen van kinderen.

Dit B-boekje over het opdragen van kinderen met de Kinderzegening is getekend door Michel de Boer en de teksten op rijm, waardoor je kind het snel zal leren onthouden, zijn gemaakt door Annette Doggen.

B-boekjes zijn er om voor te lezen aan kinderen thuis, in kinderdiensten, op de peuterspeelzaal of de crèche. Met tips voor spelletjes, verwerking en liedjes.

Kinderzegening B-boekjes
€ 6,50
voorraad onbekend
Geliefd en opgedragen

Geliefd en opgedragen is een leuk herinneringsboekje aan een belangrijk moment in het leven van een kind, wanneer het in de gemeente opgedragen wordt.

Het opdragen van je zoon of dochter is iets om te vieren. Het kind dat jullie van God gekregen hebben wordt in het midden van de gemeente bij God gebracht, en mag dichtbij God opgroeien. De tekeningen en teksten in dit boekje drukken Gods koesterende en beschermende liefde op een prachtige manier uit. Een heerlijk boekje om samen met je kind door te bladeren, en om uit voor te lezen. Met versjes en teksten waarmee je je kind Gods zegen kunt meegeven.

Corien Oranje is schrijver en theoloog. Ze heeft tientallen kinderboeken op haar naam staan. De trendy zwart-witillustraties zijn van Marieke ten Berge.

Geliefd en opgedragen Corien Oranje
€ 11,99
voorraad onbekend
Zegen hen, gebeden voor moeders

Zegen hen, bevat gebeden voor moeders en is een mooi cadeau voor hen bij verschillende gelegenheden. Het is samengesteld door verschillende vrouwen.

Bidden voor je kind is een van de belangrijkste dingen die je als moeder kunt doen. Maar soms heb, je geen woorden voor je gebed. Dit gebedenboek wil daarbij helpen: het is geschreven door moeders en voor moeders.

Het biedt gebeden voor de gewone momenten en voor de bijzondere momenten, waarbij de moeilijke dingen niet uit de weg worden gegaan. Je vindt in Zegen hen gebeden gebaseerd op Bijbelteksten over allerlei onderwerpen: of het nu gaat om de bevalling en kraamtijd, eerste schooldag, een kind dat bang is, een overlijden van opa of oma of het begin van de vakantie. Ook zijn er gebeden voor moeders zelf in verschillende situaties.

Met gebeden van onder meer Sifra Bekx, Janneke Burger, Sarianne van Dalen, Hanna Holwerda, Esther van Lunteren, Annelies van Poelgeest, Carianne Ros, Nadine de Vos en Willemijn de Weerd. Redactie door Hannah Zandbergen, eindredacteur van Sestra mama.

Heel geschikt als (kraam)cadeau of bij Moederdag

Zegen hen, gebeden voor moeders Zandbergen, Hannah (red)
€ 18,99
voorraad onbekend
Ik ben bij je
Ik ben bij je
€ 14,99
voorraad onbekend
Babybijbel

In de Babybijbel (deel 1) van Corien Oranje vind je de mooiste verhalen voor je baby. De verhalen worden zo verteld dat ook je kindje ze al heel jong kan ervaren en beleven. De prachtige illustraties zijn van Marieke ten Berge.

Samen voel je de zon op je wangen, hobbel je mee met Abraham op de kameel en maak je muziek voor de Heer. Zo komen de verhalen uit de Bijbel tot leven in woorden en beelden die passen bij baby's.

INKIJKEXEMPLAAAR Babybijbel (1)

Bij elk verhaal vind je een kinderliedje op een bekende melodie, lieve en grappige Bijbelliedjes die je graag voor je baby zult zingen. Voorlezen is van groot belang voor baby's en kleine kinderen.

De Babybijbel helpt je om al in het eerste jaar de meest waardevolle verhalen uit de Bijbel met je kindje te kunnen lezen. De zwart-wit illustraties zijn speciaal gemaakt voor jonge baby's, omdat ze deze al snel goed kunnen onderscheiden.

Ook je oudere kindje zal in de Babybijbel veel kunnen ontdekken.

Bestel vandaag nog de Babybijbel voor kind of kleinkind online bij de webshop van Ichthusboekhandel.nl of in één van de Ichthusboekwinkels.

Babybijbel Corien Oranje
€ 19,95
voorraad onbekend
Babybijbel deel 2

De Babybijbel van Corien Oranje, bijzondere bijbel voor hele jonge kinderen heeft op vele plaatsen een plekje veroverd in harten van jonge ouders en geeft elke babykamer een bijzonder accent. De unieke zwart-wit illustraties van Marieke ten Berge typeren dit bijzondere cadeau voor ouders en hun baby. Daarom is er nu de Babybijbel deel 2 met nieuwe verhalen.

De verhalen van Corien Oranje maken op een heel natuurlijke manier het voorlezen tot iets bijzonders en vormen zo een kostbare start van een vertel- en zangtraditie met je kind. De nieuwe teksten van de verhalen in de Babybijbel op de melodie van bekende kinderliedjes zijn inmiddels al favoriet bij duizenden kinderen.

Voor iedereen die fan is van de Babybijbel verschijnt er daarom nu een tweede uitgave. Zeven nieuwe verhalen en liedjes met illustraties in dezelfde stijl vormen zo deel 2.

De Babybijbel deel 2 is ideaal als cadeau bij een doop of opdragen. Het is een bijzondere aanvulling voor hen die deel 1 al kregen bij de geboorte van hun baby.

Babybijbel deel 2 Corien Oranje
€ 19,95
voorraad onbekend
Mijn babybijbel

In de Mijn Babybijbel staan prachtige Bijbelverhalen om met je baby te lezen. Ze zijn geschreven door Willemijn de Weerd.

Jouw kind zal zeker nog niet elk verhaal volgen en begrijpen, maar door het gebruik van de Bijbel al wel ervaren dat God een belangrijke plaats heeft in jullie leven. Lees de verhalen maar vaak voor, want een baby heeft een sterke behoefte aan herhaling. Gods woorden van zegen worden op die manier ook over het leven van je kind uitgesproken.Een baby gebruikt al zijn zintuigen. Baby's ontdekken de wereld door te kijken, luisteren, ruiken, voelen en te proeven. Zintuigen mogen ook ingezet worden om God te leren kennen. Daarom vind je in deze Bijbel bij elk verhaal een zintuiglijke opdracht voor je baby.

Deze babybijbel bevat 20 Bijbelverhalen speciaal geschreven voor baby's. Met warme, liefdevolle illustraties en bij elk verhaal een opdracht om het Bijbelverhaal nog meer tot leven te brengen.

Willemijn de Weerd heeft verschillende kinderbijbels en dagboeken op haar naam staan en spreekt regelmatig over (geloofs)opvoeding. Het is haar verlangen om Gods Woorden door te geven aan de volgende generatie.

Anne-Brechtje van de Geest is moeder en afgestudeerd illustrator. Ze creëert met veel liefde en allerlei materialen speelse en vrolijke illustraties op papier, waarbij kinderen, natuur en klein geluk centraal staan.

Mijn babybijbel Willemijn de Weerd
€ 19,99
voorraad onbekend
De kleine kijkbijbel

De Grote Kijkbijbel met illustraties van Kees de Kort is een klassieker. Nu is er ook 'De Kleine Kijkbijbel', met 10 verhalen van de serie 'Wat de Bijbel ons vertelt'. Bijzondere vormgeving, bekende verhalen.

Overzicht verhalen Kleine Kijkbijbel

In het begin (schepping)
De ark van Noach
Abraham
Koning David
Jona
Jezus is geboren (kerst)
Jezus en de storm
Bartimeüs
De verloren zoon
Jezus is opgestaan (pasen)

De kleine Kijkbijbel is een mooi cadeau bij geboorte, doop of opdragen en vormt een mooie starter bij het voorlezen en plaatjes kijken in de kinderbijbel.

De kleine kijkbijbel
€ 14,95
voorraad onbekend
Kijkbijbel (21e druk)

De Kijkbijbel van Kees de Kort, illustrator en kunstenaar (1934 -2022) is een prachtige klassieke kinderbijbel voor jonge kinderen. Met verhalen uit het Oude en het Nieuwe Testament. De Kijkbijbel is er nu in een 21e druk!

Alle verhalen uit de serie "Wat de Bijbel ons vertelt" zijn in de Kijkbijbel gebundeld. Een zeer geliefd prenten- en voorleesboek voor peuters en kleuters én leesboek voor jonge kinderen.

INKIJKEXEMPLAAR Kijkbijbel 21e druk

Kinderen horen graag uit de Bijbel vertellen. Vooral als er mooie, kleurige tekeningen bij het verhaal staan. De tekeningen in de Kijkbijbel hebben iets speciaals: ze spreken boekdelen. Dat is de kunst die Kees de Kort verstaat en met dat artistieke vakmanschap illustreerde hij 28 Bijbelverhalen in de serie 'Wat de Bijbel ons vertelt'. Zijn kunstwerken uit de bekende vierkante losse boeken zijn nu op een andere manier verwerkt. Met de tekst van alle verhalen zijn ze vormgegeven tot een nieuw, sprankelend geheel: de Kijkbijbel.

De Kijkbijbel is daarmee een Bijbel om in te kijken als je nog niet kunt lezen, om je leeshonger te stillen zodra je wél kunt lezen, om uit voor te lezen of te vertellen als je (groot)ouder of opvoeder bent. Een boek voor ... voor wie eigenlijk niet?

Voor volwassenen is achter in de Kijkbijbel een praktische leeswijzer met wat meer achtergrondinformatie bij de verhalen opgenomen.

Voorlezen tot 6 jaar, zelf lezen 6 tot 9 jaar

U kunt de Kijkbijbel 21e druk online bestellen bij de webshop van Ichthusboekhandel.nl of kopen in één van de Ichthusboekwinkels in Alphen aan den Rijn, den Haag, Leiden of Zoetermeer.

Kijkbijbel (21e druk) Kees de Kort
€ 34,95
voorraad onbekend
Prentenbijbel 2.0

De nieuwe Prentenbijbel van Marijke ten Cate heeft een uitbreiding gekregen met nieuwe tekeningen. De verhalen zijn door Sylvia vanden Heede vertelt. De heel veel gebruikte Prentenbijbel krijgt daarmee een nog groter gebruik als de Prentenbijbel 2.0.

INKIJKEXEMPLAAR Prentenbijbel 2.0 Marijke ten Cate en Sylvia vanden Heede.

De verhalen in de Prentenbijbel worden verteld door de bijzondere illustraties, die pagina vullend zijn, aangevuld met begrijpelijke teksten. De Bijbelse prenten worden op een unieke wijze verbonden met een eenvoudig en aansprekend verhaal. Verhalen met korte teksten en een op kinderen gerichte taal. In de nieuwste editie staan er acht nieuwe verhalen bij. Onder meer over Jakob en Esau, Koningin Ester, de doop van Jezus, de bruiloft in Kana en de eerste Pinksterdag.

De Prentenbijbel telt in totaal 39 Bijbelverhalen en vormt voor kinderen van 2 tot 6 jaar een heel mooie en leuke kennismaking met verhalen uit de Bijbel.

Marijke ten Cate maakte alle prachtige illustraties. De illustraties in de Prentenbijbel zijn geschilderd in warme, heldere kleuren en laten veel (leuke en originele) details zien. Een aantal bestaande verhalen is uitgebreid met extra illustraties. Op boeiende wijze vertellen tekst en illustratie samen zo de tijdloze Bijbelse verhalen.

In het Oude Testament komen naast de bekende verhalen over Noach en Daniël ook minder bekende verhalen aan bod, zoals de herbouw van de muren van Jeruzalem onder leiding van Nehemia.

Het deel over het Nieuwe Testament vertelt o.a. de verhalen over de geboorte en het leven van Jezus, Zacheus, de uitstorting van de Heilige Geest, de reizen van Paulus en de visioenen van Johannes.

Waarom zou u de Prentenbijbel 2.0 kopen voor uw kind of kleinkind:

* ideaal als cadeau voor ouders en kind bij geboorte, doop of opdragen of als verjaardagscadeau;
* nu nog meer verhalen en tekeningen in de nieuwste editie;
* uitstekend geschikt voor gebruik in kleutergroepen en zondagsscholen;
* verrijkend in kringvertellingen voor o.a. mensen met een verstandelijke beperking.

Bestel nu uw exemplaar van de Prentenbijbel 2.0 online bij Ichthusboekhandel.nl of kom langs in één van de Ichthusboekwinkels.

Prentenbijbel 2.0 Sylvia Vanden Heede
€ 34,95
voorraad onbekend
Je bent nooit alleen

Nieuw prentenboek van Max Lucado: Je bent nooit alleen. Na het succesvolle prentenboek Ik beloof het je, volgt er nu een nieuw en prachtig themaboek, vertaald door Corien Oranje.

Dit boek gaat in op gevoelens van eenzaamheid en onzekerheid bij jonge kinderen. Of ze nu moeite hebben om vrienden te maken, om iets nieuws te leren of dat ze gewoon een verdrietige dag hebben, kinderen mogen weten hoeveel ze gekoesterd worden. Het boek verzekert kinderen dat hun ouders er voor hen zijn en dat God altijd bij hen is.

Je bent nooit alleen! staat voor warme, toegankelijke illustraties en eenvoudige tekst op rijm.

De kern van het boek is:

Ik ben er
Ik zal je helpen
Ik zal blijven
Je bent nooit alleen

Geschikt voor kinderen vanaf 4 jaar

Je bent nooit alleen Max Lucado
€ 16,99
voorraad onbekend
Peuterdagboek

Willemijn de Weerd en Marieke ten Berge maakten samen het Peuterdagboek, wat aansluit bij de Peuterbijbel die zij eerder maakten.

Dit Peuterdagboek helpt jonge kinderen en hun ouders om een moment te hebben met God. Voor elke dag is er een vraag die past bij de leefwereld van de peuter en een gesprekje op gang kan brengen, een Bijbeltekst, een kort stukje uitleg en een eenvoudig gebed. Dit dagboek is thematisch opgezet en elk thema begint met een lied dat de hele week gezongen kan worden.

Twaalf thema's worden behandeld, onder andere: Ik voel, Ik vier feest, Buiten, Samen, Ik ga slapen. Een QR-code verwijst bij elk thema steeds naar een speciaal voor dit dagboek opgenomen liedje.

De sfeervolle illustraties van Marieke ten Berge nodigen je peuter uit om te kijken, alles aan te wijzen en te benoemen.

Dit Peuterdagboek is geschikt voor kinderen in de leeftijd 2-4 jaar.

Peuterdagboek Willemijn de Weerd
€ 20,-
voorraad onbekend
De bijtjes van Juliette en Juliaan

Zoek de bloem en leer samen met imkers Juliette en Juliaan over het leven van de bijen. Een vrolijk en educatief kinderboek over de bijen voor kinderen vanaf 2 jaar met teksten in het Nederlands en Frans.

Cherchez les fleurs et apprenez tout sur la vie des abeilles ensemble avec les apiculteurs Juliette et Julien. Un livre joyeux et éducatif pour enfants à partir de 2 ans.

Bijzonderheden van het boek:

• Rijke en doelgerichte woordenschat.
• Degelijke inhoud op niveau van de kleuter, waar je iets mee kan.
• Aandacht voor diversiteit, niet stereotiep.
• Eenvoud en aantrekkelijkheid.
• Tekst op rijm waar kleuters (en kleuteronderwijzers) zo van houden.
• Basis om een thema uit te werken.
• Kansen om brede onderwijsdoelen te koppelen.
• Teksten in het Frans en in het Nederlands.

De bijtjes van Juliette en Juliaan Peter De Clerck
€ 10,95
voorraad onbekend
Kleine babybijbel
Kleine babybijbel Suzy Senior
€ 12,99
voorraad onbekend
Bijbelverhalen voor jou
Bijbelverhalen voor jou Gisette van Dalen
€ 24,95
voorraad onbekend